NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

Chlapca na bicykli zachytil vlak

Včera (9.9.) krátko po 18. hodine viedol maloletý, 12-ročný chlapec, bicykel po Hlavnej ulici v obci Michaľany, čo je štátna cesta III/3664, v smere od obce Veľaty do centra obce.

Závory boli spustené

Aj napriek tomu, že na železničnom priecestí boli spustené závory a svietilo prerušované červené svetlo priecestného zabezpečovacieho zariadenia, chlapec vošiel na zabezpečené železničné priecestie, kde ho pri jazde bicyklom zachytil osobný vlak, prichádzajúci v smere od Košíc do Čiernej nad Tisou.

Zraneného chlapca odviezol vrtuľník

Žiaľ, rušňovodič aj napriek snahe už zrážke zabrániť nedokázal a rušeň narazil do chlapca na bicykli. Chlapca si do svojej starostlivosti prevzali leteckí záchranári a podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ťažké zranenia s dobou liečenia minimálne 8 týždňov.

Podrobnosti polícia vyšetruje

Dychovou skúškou nebola u rušňovodiča vlaku potvrdená prítomnosť alkoholu. Doprava v tomto úseku bola takmer na 2 hodiny prerušená. Po zadokumentovaní tejto udalosti polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravnej nehody, jej bližšie okolnosti, ale i miera zavinenia jej účastníkov je aj naďalej predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Rešpektujte výstražné prvky!

Opäť platí, že každý jeden účastník musí prispieť k bezpečnosti v cestnej premávke. Nikto nesmie podceňovať prejazd cez železničné priecestie a tiež si treba uvedomiť, že stret s vlakom nemusí vždy končiť šťastne. Polícia preto apeluje na všetkých účastníkov, nie len motoristov, ale aj chodcov či cyklistov, aby rešpektovali výstražné svetelné a zvukové znamenia na železničných priecestiach, zvýšili pozornosť a boli opatrní pri vchádzaní a prejazde cez priecestia. Pred vstupom na ne sa treba presvedčiť, či je ním bezpečné prejsť bez ohrozenia života a zdravia.

zdroj: KR PZ Košice

foto: naszemplin.sk