NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

Krvavá dráma v Ložíne – AKTUALIZOVANÉ

Včera podvečer, 11.8.2021, prijala polícia oznámenie o násilnom čine v rodinnom dome v jednej z obcí Michalovského okresu. Príslušník PZ vo svojom osobnom voľne, ktorý začul krik ženy o pomoc, ani na sekundu neváhal a útočníka na mieste spacifikoval. Potom ihneď privolal na miesto záchranné zložky.

Operačné stredisko PZ po prijatí oznámenia okamžite vyslalo na miesto policajné hliadky a následne vyšetrovací tím, ktorý miesto udalosti dôkladne zadokumentoval a zisťoval bližšie okolnosti.

Podľa doterajšieho vyšetrovania je z tohto skutku podozrivý 54-ročný Michalovčan, ktorý mal neoprávnene vniknúť do rodinného domu. Po predchádzajúcej hádke mal na syna zaútočiť nožom a spôsobiť mu bodno-rezné  poranenia. Bývalej manželke, ktorá chcela brániť svojho syna, mal taktiež nožom spôsobiť bodno-reznú ranu.  Podozrivý muž si mal potom sám spôsobiť viaceré zranenia a tohto času je hospitalizovaný v nemocnici.

Žena a syn sú mimo ohrozenia života

„Za asistencie polície boli zranené osoby prevezené pracovníkmi RZP do nemocnice. Podľa predbežných lekárskych správ žena utrpela zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 21 dní, chlapec utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako 42 dní“, informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Útočník je vo vážnom stave

„Pacient, ktorý bol prevezený do trebišovskej nemocnice, utrpel mnohopočetné poranenia. Je pripojený na umelú pľúcnu ventiláciu a jeho zdravotný stav je vážny“, informovala Jana Fedáková, hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu a prečin porušovania domovej slobody. Vo veci sú vykonávané potrebné procesné úkony. Bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.