NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

Líšky to spravili lišiacky. Vyhrali prehratý zápas

Štvrťfinále play off Kaufland Tipsport ligy sa v Michalovciach začalo vo veľkom štýle. HK Dukla Ingema Michalovce hostila HK Dukla Trenčín a po prvej tretine to nevyzeralo pre domáci tím vôbec dobre. Trenčania stihli do prvého klaksónu domácim nasekať štyri góly.

foto: Tipos Extraliga

Líšky sa ale so štvorgólovým mankom nezmierili. Tréner Valtonen vymenil v bránke Tomeka za Škorvánka a domáci tím vrátil Trenčanom požičané. Líšky vyťažili maximum z famózne zahratých presiloviek. V početnej prevahe hrali päťkrát, pričom strelili štyri góly a po druhej tretine bol stav stretnutia 4:4.

Aj v tretej tretine predviedli oba tímy atraktívny hokej. Rozhodnúť zápas mohol z trestného strieľania Peter Galamboš. Jeho lišiacky úmysel ale brankár Valent prekukol. Líšky sa nevzdávali a aj v záverečnej tretine skórovali počas výborne zahratej presilovky. O víťazný gól domácich sa postaral v 53. minúte Marek Bartánus.

Čo povedali po zápase tréneri? Vypočujte si tu: https://www.facebook.com/hkduklaingemamichalovce/videos/477385506791274

Stav série po prvom zápase 1:0 pre HK Dukla Ingema Michalovce a druhý zápas sa hrá na bielu sobotu, 3. apríla o 18:00, priamy prenos z neho vysiela RTVS 2.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Dukla Trenčín 5:4 (0:4, 4:0, 1:0)

Góly: 25. Erkinjuntti (Korhonen, Regenda), 27. Lalancette (McCormack, Šedivý), 32. Bartánus (Šedivý, Takáč), 36. Galamboš (Lalancette, Korhonen), 53. Bartánus (Šedivý, Takáč) – 8. Sádecký (Okuliar), 10. Sojčík (Okuliar, Ackered), 18. Sojčík (Okuliar, Paukovček), 20. Berisha (Valach). Rozhodovali: Müllner, Žák – Gegáň, Hercog, vylúčení: 6:10 na 2 min., navyše Švec (Trenč.) 10 min. OT za vrazenie na mantinel, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0, bez divákov. Zmeny: 21. Škorvánek (Mich.) namiesto Tomeka.

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Šedivý, Louis, Ťavoda – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Takáč, Suja, Hickmott – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Lehtonen, Mašlonka – Lačný, ChalupaHK

Dukla Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Krajč, Valach, Beták – Ferenyi