NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

Mladá spolujazdkyňa zahynula pri autonehode. Vodič bol opitý a má ľahké zranenia!

Stratou ľudského života skončila aj nočná jazda 2 mladých ľudí na rovnom úseku cesty medzi obcami Čičarovce a Veľké Kapušany. Podľa doterajších zistení pár minút po polnoci prešiel vodič s osobným motorovým vozidlom zn. Mitsibishi Outlander do protismeru, plynule prešiel na trávnatý porast a narazil do priekopy, od ktorej auto odhodilo ďalej vedľa cesty.

27-ročná spolujazdkyňa utrpela pri dopravnej zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom, a svoj boj o život na mieste prehrala. Vodič (25) podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ľahké zranenia. Môže si však spytovať svedomie, či to stálo za to, sadnúť si za volant s 0,66 mg/l alkoholu v dychu (1,38 promile), a svoju jazdu ukončiť takto tragicky. Na zistenie prítomnosti iných omamných látok mu bol odobratý biologický materiál. To, či bola pod vplyvom alkoholických látok aj nebohá spolujazdkyňa, bude zisťované pri pitve.

Vo vozidle zn. Mitsubishi Outlander sa okrem vodiča a spolujazdkyne, ktorá utrpela zranenia nezlučiteľné so životom, nachádzal aj na zadných sedadlách sediaci spolujazdec, ktorý neutrpel žiadne zranenia. Vodič vozidla je hospitalizovaný v michalovskej nemocnici.

V súvislosti s touto dopravnou nehodou polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Presná príčina tejto dopravnej nehody, jej bližšie okolnosti, ale i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava.