NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

Muž dostal SMS, aby sa dal otestovať na COVID 19. Niekto si z neho vystrelil.

Košickí policajti prijali včera /2.4./ na linku „158“  oznámenie z kliniky infektológie s tým, že na kliniku prišiel muž, ktorému bola doručená sms správa, aby sa okamžite dostavil na infekčné oddelenie. 

Personál kliniky si v domnienke,  že pacient prišiel na kontrolný odber, obliekol ochranné prostriedky. Následne zistili, že tento pacient bol pred časom negatívne testovaný na COVID-19. Zdalo sa im to nezvyčajné a začali preverovať. Z nemocnice však muža na odber nikto nekontaktoval. Tak na mobilné číslo, odkiaľ bola sms zaslaná, personál kliniky zavolal. Ozval sa mužský hlas, ktorý sa predstavil a hneď zložil.  O chvíľu na to prišla pacientovi sms správa, že to bol len prvý apríl. Vystrašený pacient odišiel z kliniky pokojnejší, keďže bolo zjavné, že si z muža niekto „vystrelil“.  Jednorazové ochranné prostriedky, ktoré personál použil, boli tým pádom znehodnotené. Nehovoriac o tom, že takýmto zavádzaním bol zneužitý čas zdravotníkov.

Polícia udalosť dôkladne zadokumentovala a vec postúpi Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva, ktorý je príslušný vo veci ďalej konať.