NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

OBRAZOM: Turisti si pripomenuli, kde všade už boli

Turisti z najstaršieho michalovského Klubu slovenských turistov si už dávno nikam nevyrazili. Nie žeby sa im nechcelo, ale nemôžu. Aj oni totiž vzorne dodržiavajú protipandemické opatrenia.

Zaslali nám zopár fotografií, ktoré nafotili počas rokov 2004 až 2006. Tak si spolu zaspomínajme na staré dobré časy.

Tri koruny

Najstarší michalovský Klub slovenských turistov má na Zemplíne už 40 ročnú tradíciu.

Je to veľa, alebo málo? Asi budete súhlasiť s názorom, že nezáleží na počte rokov, ale na vitalite a schopnosti fungovať aj po toľkých rokoch. Stalo sa 1. októbra 1981, keď vtedajší úspešný predseda odboru turistiky pri TJ Spoje, Anton Hasák, Náš predseda je závislý od turistiky bol vtedajším okresným výborom Československého zväzu telesnej výchovy (OV ČSZTV) poverený založiť telovýchovnú jednotu a v nej odbor turistiky (OT TJ Turista Michalovce). Odvtedy vzniklo a zaniklo viacero turistických klubov a odborov, my však fungujeme doteraz. V roku 2005 bol v Michalovciach založený ďalší KST a nazval sa „prvý michalovský“, no náš klub v tom čase existoval už 25 rokov. Preto sme sa rozhodli prijať prívlastok Najstarší michalovský KST Turista (NM KST T).

Obora-Karna
Obora-Karna

Našim hlavným zameraním sú kondičné vychádzky v regióne, najmä pre tých, ktorí majú obdobie výkonnostných a vysokohorských túr dávno za sebou, ale s radosťou s nami chodia turisti všetkých vekových kategórií (od 5 do 99:).

NP-Poloniny
NP-Poloniny

Každoročne podnikáme 30 až 35 turistických vychádzok do blízkeho okolia, ale aj do iných častí Slovenska, viaceré sa stali „tradičnými-každoročnými“. Naša účasť na republikových turistických zrazoch je samozrejmosťou.

Morske-oko-cyklo
Morske-oko-cyklo

Dbáme aj na propagáciu turistiky, najmä propagáciu nášho klubu. Máme za to, že je na vysokej úrovni, či už v printových médiách (Michalovčan, Krásy Slovenska, alebo internetových novinách (Na Zemplíne, Global 24). Dobrá spolupráca je aj s televíziami (Mistrál, Senior, Joj, Markíza, STV) a aj s rozhlasom (Slovensko 1, Regina). Osožné sú aj vývesné skrinky na pešej zóne, kde sú aktuálne informácie a foto z uskutočnených podujatí, ako aj kalendár akcií na príslušný rok. Doba však ide dopredu, nejaké veci sa už objavujú na internetových stránkach a iné, sa tam „nezmestia“. Preto sme sa rozhodli vytvoriť túto kvalitnejšiu stránku.

Zlate-Moravce
Zlate-Moravce

Z doterajších skúseností vieme, že prezentovanie a zviditeľňovanie úspešných podujatí má zmysel, lebo najmä vďaka tomu prichádzajú stále noví a noví obdivovatelia. Každoročne sa počet členov rozrastá. 

Klastorisko
Klastorisko
Morske-oko
Morske-oko
Benatina-velryba
Benatina-velryba
Oravsky-hrad
Oravsky-hrad

Viac o klube si môžete prečítať tu: https://www.kst-turista.sk/o-nas2/

http://(www.kst-turista.sk)