NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

Odovzdávanie humanitárnej pomoci pobúrilo ľudí v Snine

Do Sniny cez víkend priviezli 5 ton jedla, šatstva, hračiek a drogérie. Aj napriek tomu, že šlo o dobrý úmysel a snahu pomôcť tým najchudobnejším, Sninčanov to pobúrilo.

Obyvatelia dvoch sninských osád si pre humanitárnu pomoc chodievali hromadne do tamojšieho komunitného centra. Priebeh odovzdávania vysielali v priamom prenose na sociálnej sieti. Na video upozornilo, ako prvé Dianie v Snine. Desiatky ľudí sa schádzali aj napriek zákazu vychádzania a zhromažďovania sa. Čakali aj pred komunitným centrom. Sninčanom sa to nepáčilo. “ Ja mám 75 rokov a dodržiavam zákaz vychádzania a zhromažďovania sa, tak by mali aj oni,” posťažoval sa nám dnes obyvateľ Sniny.

Odovzdávanie humanitárnej pomoci prebiehalo v mestských priestoroch. “Mesto poskytlo priestor na uskladnenie a prípravu balíčkov humanitárnej pomoci a tie mali distribuovať sociálni pracovníci,” vysvetľovala primátorka Sniny Daniela Galandová. Neskôr sa k téme vyjadrila aj na svojom facebookovom profile.

Organizátorka odovzdávania humanitárnej pomoci akciu komentovať nechcela. Vo videu, ktoré je na sociálnej sieti, hovorí, že je s priebehom spokojná. Podľa nej je hlavné to, že Rómovia budú mať čo jesť najbližšie dva až tri mesiace. Dúfa, že nechytili covid a ak, tak verí, že bude mať len mierny priebeh.

O výdaji humanitárnej pomoci nevedeli ani hygienici. “Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Humennom neeviduje ohlásenie spomínaného podujatia. V súčinnosti s OR PZ v Humennom budeme danú situáciu riešiť v zmysle súčasne platnej legislatívy,” informovala nás Lenka Lešňáková, poverená riadením RÚVZ Humenné.