NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

Polícia zatýkala pre drogy

Policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove v spolupráci s príslušníkmi pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva PZ Košice sa v utorok (16.2.) zamerali na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti v trebišovskom okrese. Policajná akcia zameraná na zadržanie páchateľov drogovej trestnej činnosti bola vykonaná v meste Čierna nad Tisou, počas ktorej polícia zadržala jednu podozrivú osobu.

Pri domovej prehliadke, prehliadke iných priestorov a pozemkov policajti zaistili zakázané návykové látky a rôzne veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou, ktoré už skúmajú experti Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ na pracovisku v Košiciach.

Podľa predbežných výsledkov expertízy časti zaisteného rastlinného materiálu, ktoré už máme k dispozícii, bola zistená prítomnosť účinnej látky THC (tetrahydrokanabinolu), účinnej látky rastliny konope (Cannabis). Zo skúmaného rastlinného materiálu (marihuany) by bolo možné pripraviť niekoľko bežných jednotlivých dávok drogy. Ďalší zaistený rastlinný materiál ešte skúmame.

S drogami mal obchodovať

Po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení dôkazov vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi obvinil 30-ročného muža z Čiernej nad Tisou, ktorý si podľa doterajšieho vyšetrovania minimálne od začiatku tohto roka od doposiaľ nestotožnených osôb mal opakovane zadovažovať marihuanu. Omamné látky mal prechovávať v mieste svojho prechodného bydliska, deliť na dávky a predávať ďalším osobám.

Hrozí mu väzenie

Obvinenému mužovi za zločin drogovej trestnej činnosti hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až 10 rokov. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho vzatie do väzby.

Podozrivého zadržali aj v Sečovciach

V stredu (17.2.) vykonali policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove akciu zameranú na odhalenie drogovej trestnej činnosti v meste Sečovce.

Drogy mal v aute

Počas akcie bola zadržaná podozrivá osoba, ktorá po výzve policajtom dobrovoľne vydala plastové uzatvárateľné vrecúško s obsahom bielej kryštalickej látky. Omamné látky prechovával vo vozidle. Vykonanou predbežnou expertízou bolo zistené, že ide o psychotropnú látku metamfetamín. Zo zaisteného množstva by bolo možné vyhotoviť niekoľko bežných jednotlivých dávok drogy.

Pervitín mal predávať niekoľko mesiacov

Po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení dôkazov vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove vzniesol obvinenie za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi 31-ročnému mužovi zo Sečoviec, ktorý si mal podľa doterajšieho vyšetrovania minimálne od mesiaca november 2020 od doposiaľ nestotožnených osôb opakovane zadovažovať psychotropnú látku (pervitín), ktorú mal dovážať do mesta Sečovce, deliť ich na bežné užívateľské dávky a následne predávať ďalším osobám.

Obvinenému mužovi za zločin drogovej trestnej činnosti hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až 10 rokov. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho vzatie do väzby.

Pre drogy sa zatýkalo aj v Košiciach

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 29-ročného Košičana, ktorý v utorok (16.2.) na jednej z košických autoumyvární neoprávnene prechovával u seba drogy.

Zelená sušina a biela kryštalická látka

Podozrivý muž po výzve dobrovoľne vydal policajtom vrecúško s obsahom zelenej sušiny a dve vrecúška s bielou kryštalickou látkou, ktoré už skúmajú experti v laboratóriu. Máme už k dispozícii aj predbežné výsledky časti zaistenej bielej kryštalickej látky v jednom z vrecúšok, v ktorom bola zistená prítomnosť metamfetamínu (pervitín). Zo skúmaného množstva kryštalického materiálu by bolo možné pripraviť niekoľko jednotlivých bežných dávok drogy. Ďalší zaistený rastlinný a kryštalický materiál ešte skúmame.

Obvinenému Košičanovi, ktorý už bol za takýto čin právoplatne odsúdený, v prípade dokázania viny hrozí za drogovú trestnú činnosť trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Stíhaný je väzobne.

zdroj: KRPZKE