NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

Pred michalovskou nemocnicou už testujú aj mobilne

Pred michalovskou nemocnicou je v spolupráci so súkromnými laboratóriami Alpha medical zriadené od tohto týždňa mobilné odberové miesto pre testovanie pacientov na COVID-19. Odbery sa robia systémom drive through. Zdravotníci michalovskej nemocnice realizujú výtery z hrdla a nosa indikovaným pacientom, ktorých na otestovanie určí RÚVZ, a tiež samoplatcom. Testovanie prebieha každý deň od 8.00 h do 14.00 h v približne 5-minútových intervaloch.  

Samoplatcovia sa musia objednať na otestovanie vopred cez stránku www.lab.online. Denné kapacity sú obmedzené a prioritou je testovanie pre RÚVZ. Samoplatcovia sa teda môžu objednať na otestovanie až po rezervácii termínov pre indikovaných pacientov určených RÚVZ v danom dni.

Dosiaľ na michalovskej infektológii hospitalizovali 76 a ambulantne ošetrili 248 pacientov v súvislosti s ochorením COVID-19. Výsledky testov ochorenie potvrdili u dvoch pacientov. Infektológia už koncom februára vyčlenila celú lôžkovú kapacitu samostatného pavilónu iba pre pacientov s podozrením na koronavírus. K dispozícii má 57 lôžok.