NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

V Michalovciach začali očkovať učiteľov

Pred vakcinačným centrom v Michalovciach bolo dnes ráno rušno. Schádzali sa tam ľudia na očkovanie druhou dávkou vakcíny od spoločnosti Pfizer, ale prichádzali aj učitelia. Tých očkovali vakcínou od spoločnosti AstraZeneca.

Museli si počkať

Ľudia stáli pred vakcinačným centrom a čakali, kým ich zavolajú do budovy. Objednávali sa na presný čas. Aj tak ale museli čakať v radoch. “Bol som objednaný na čas 08:08 a je 8:50 a ešte stále čakám. Je mi celkom chladno, keďže som sa neobliekol a neobul teplo,” posťažoval sa nám jeden z učiteľov.

Prichádzali aj z iných miest

Zaočkovať sa prišli aj učitelia z Veľkých Kapušian.”Minulý týždeň sme sa do Košíc nestihli prihlásiť, a do Michaloviec to máme aj bližšie,” prezradila nám jedna z učiteliek gymnázia vo Veľkých Kapušanoch. Väčšina učiteľov tvrdí, že po očkovaní sa bude cítiť bezpečnejšie. “ Minule som mala v triede žiakov, ktorí boli vo štvrtok na test, boli negatívni, ale v piatok už boli pozitívni,” priblížila nám svoju skúsenosť učiteľka.

Tento týždeň termíny obsadené

V Michalovciach denne zaočkujú 60 učiteľov. Termíny na tento týždeň už majú obsadené. “Dnes, v prvý deň očkovania, sme mali vzhľadom na materiálno-technické zabezpečenie krátke, asi 15-mútové meškanie. Odporúčame však záujemcom o očkovanie, aby prichádzali do vakcinačného centra presne na čas, na ktorý sú objednaní, teda nie skôr, vyhnú sa tak čakaniu,”odporúča učiteľom hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia, Jana Fedáková.

Okrem učiteľov v Michalovciach denne zaočkujú ďalších 300 ľudí.