NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

Vo videoklipe Vlada Bučka si zahrali moderátori i športovci

Michalovčan Vlado Bučko zverejnil singel Pekný deň v streamovacích službách ešte v júni, teraz k nemu pridáva aj klip. Zahrali si v ňom moderátori rádia Šírava Lucia Benetinová a Michal Hreňovčík. Klip nakrúcali v Michalovciach a na Zemplínskej šírave.

Lucia nešťastne spadla a zlomila si ruku

Je to príbeh chlapca a dievčaťa, ktorí prežívajú pekný deň, ale neskončí sa práve najlepšie. Na šíravskej hrádzi, kde sa korčuľujú na kolieskových korčuliach, sa Lucia zraní. „Nešťastne spadla, zlomila si ruku a skončila v nemocnici, kde jej dali sadru. Tým chcem poďakovať aj nemocnici Svet zdravia Michalovce, že nám nakrúcanie umožnili a lekárovi Marekovi Zubkovi za to, že bol ochotný v klipe účinkovať,“ približuje dej klipu Vlado.

Paradoxne, jej ale pekné chvíle do života prinesie práve ruka v sadre. Ulovila na ňu podpisy od svojich obľúbených športovcov. „Hľadali sme to pekné aj na takej nepríjemnej a bolestivej udalosti, akou je zlomená ruka,“ vysvetľuje zámer Vlado.

Lucia si, našťastie, v skutočnosti ruku nezlomila, a ani by to už zažiť nechcela.“ Ruku som mala zlomenú už dvakrát a bolo to presne po páde na kolieskových korčuliach,“ prezradila Lucia.

V klipe aj známi športovci

Kameru a strih klipu mal na starosti šikovný Michalovčan František Lenhard. Diváci vo videu uvidia aj svojich obľúbených športovcov z michalovských klubov. Podpisy na sadru rozdávali futbalisti Matej Trusa, Matúš Vojtko, hokejisti Pavol Regenda, Lukáš Lačný a hádzanárky Vladimíra Bajčiová či Marianna Rebišová. „Športovcov oslovila Lucia a som veľmi rád, že všetci ochotne súhlasili,“povedal Vlado.

Pesnička vznikla počas lockdownu

Pesničku Vlado zložil počas pandemického lockdownu. Text k nej napísal Humenčan Štefan Baláž. „Ľudia už boli unavení z obmedzení a negatívnych správ. Každý deň pribúdali nakazení a veľa ich neprežilo. A tak som si povedal, že raz sa to skončí a prídu pekné dni. Preto som Števa poprosil, aby mi napísal text o peknom dni,“ priblížil Vlado.

Spolupráca so známymi producentmi

Singel Pekný deň nahrávali v máji. Dielo vzniklo vďaka príspevku Fondu na podporu umenia. Spolupracoval na ňom so známym gitaristom Jimim Cimbalom a klávesákom Zolim Tóthom, obaja boli v úlohe producentov. „Jimi komplet zaranžoval a s kapelou nahral podklady k pesničke a Zoli mi pomohol s aranžovaním spevov. Všetci traja sme si veľmi sadli aj ľudsky, čo je pri hudbe veľmi dôležité. Jimi sa vie úžasne trafiť do nálady, ktorú by som v skladbe chcel mať. Zoli je zase pri nahrávaní vždy dobre naladení a veľmi mi pomáha s aranžovaním vokálov, v čom je jedinečný,“ prezrádza Vlado.

Vlado Bučko doteraz vydal štyri single. Všetky sú dostupné v streamovacích službách. Na jeho youtube kanáli si môžete pozrieť aj klipy k jeho skladbám Tancuj so mnou a Miluj ma.