NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

YAZAKI začala s hromadným prepúšťaním

V Michalovciach, 19. marca 2021 – Spoločnosť YAZAKI Europe dnes oznámila, že z dôvodu výrazného poklesu objednávok, ktorý pre globálnu pandémiu zasiahol globálny automobilový priemysel, zníži sériovú výrobu produktov pre Mercedes Benz v Michalovciach.

Zmluva o dodávkach pre spoločnosť BMW sa ukončila v roku 2020 a nedošlo k jej predĺženiu. Toto rozhodnutie nebolo jednoduché. Naše tímy skúmali a vyhodnocovali všetky dostupné možnosti,“ potvrdil hovorca spoločnosti, Juraj Caránek.

Rozviazanie pracovného pomeru sa má týkať 360 spomedzi 880 zamestnancov michalovského podniku. „Spoločnosť, v zmysle svojho zodpovedného prístupu poskytne všetkým zamestnancom podporu počas procesu reštrukturalizácie. Je pripravená spolupracovať so všetkými relevantnými zainteresovanými partnermi na podpore dotknutých zamestnancov. Spoločnosť YAZAKI ďakuje všetkým svojim zamestnancom a zainteresovaným stranám za podporu a spoluprácu,“ doplnil Caránek.

Spoločnosť YAZAKI ako globálny dodávateľ komponentov pre automobilový priemysel pôsobí v Michalovciach od roku 2004. Michalovský závod vyrába komponenty najvyššej kvality pre automobilový priemysel.

V mesiaci február 2021 bola miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Michalovce na úrovni 12,81%.