NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

Pripomenuli si Deň lekárov

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce si tento týždeň pripomenuli Deň lekárov, ktorý sa oslavuje 30. marca. Pri tejto príležitosti nemocnica poďakovala lekárkam a lekárom za ich každodennú náročnú prácu, ocenila ich drobným darčekom a odznakom s červeným karafiátom, ktorý je symbolom tohto dňa. V michalovskej nemocnici aktuálne pôsobí 176 lekárov.

Ocenenie pre najdlhšie slúžiacich lekárov

V sieti nemocníc Svet zdravia vrátanej michalovskej nemocnice taktiež započali novú tradíciu. V rámci sviatku lekárov oceňujú najdlhšie slúžiacich kolegov (40+) a tých, ktorí dosiahli za obdobie posledného roka v nemocnici svoje okrúhle pracovné jubileum. Riaditeľ nemocnice Marián Haviernik spoločne s námestníkmi pre ocenených jubilantov pripravili darčekové tašky a ocenené dámy obdarovali aj kytičkami. Nemocnica ocenila celkovo 11 lekárov, z toho štyria oslavovali 25-ročné pracovné jubileum, jeden 40-ročné jubileum a zvyšní šiesti sa starajú v nemocnici o pacientov už viac ako 40 rokov!

V nemocnici pracujú aj viac ako 50 rokov

Deň lekárov si pripomínali v celej sieti nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare. Celkovo ocenili 123 lekárov v 27 entitách vrátane troch lekárov Pracovnej zdravotnej služby. Najviac ocenených bolo medzi lekármi pôsobiacimi v sieti vyše 40 rokov. V ProCare a Svet zdravia však pracuje aj šesť lekárov, ktorí sa starajú v nemocnici o pacientov už viac ako 50 rokov!

Pripomínajú si legendy medicíny

V sieti ProCare a Svet zdravia si pri príležitosti Dňa lekárov pripomenuli aj významné lekárske osobnosti, po ktorých sú pomenované niektoré nemocnice siete. Tento rok sa rozhodli pripomenúť si prvých troch z nich, aby ich medicínsky odkaz mohol inšpirovať aj súčasné generácie lekárov – MUDr. Andreja Leňa z humenskej nemocnice, MUDr. Štefana Kukuru z michalovskej nemocnice a MUDr. Eugena Gressnera z topoľčianskej nemocnice.

Čestné miesto pre Štefana Kukuru

V michalovskej nemocnici zároveň tento týždeň natáčali video o doktorovi Kukurovi a vedenie nemocnice sa rozhodlo umiestniť originálnu bustu MUDr. Kukuru na čestné miesto do átria nemocnice. Ľudia budú mať možnosť vo vitríne vidieť aj dobové predmety, ako napríklad umelé srdce na mimotelový obeh alebo chirurgické nástroje z daného obdobia.