nasZemplin.sknasZemplin.sknasZemplin.sk
  • Podcasty
Čítanie: AKTUALIZOVANÉ: Žena na Šírave zachytila autom cyklistu
Zdieľaj
Aa
nasZemplin.sknasZemplin.sk
Aa
  • Podcasty
  • Podcasty
Sleduj nás
Copyright © www.naszemplin.sk. All rights reserved 2011 - 2023
nasZemplin.sk > Udalosti > AKTUALIZOVANÉ: Žena na Šírave zachytila autom cyklistu
Udalosti

AKTUALIZOVANÉ: Žena na Šírave zachytila autom cyklistu

Vladimír Bučko
Posledná aktualizácia 26. júna 2023 o 18:08
Vladimír Bučko Publikované 26. júna 2023
Zdieľaj
Zdieľaj

Trnava pri Laborci, 26. jún 2023 – Staršia pani na osobnom aute predbiehala cyklistu a pravdepodobne ho zachytila pravou stranou svojho vozidla. Muž sa neudržal na bicykli a spadol.

Obsah
Cyklistu previezli do nemocnicePolícia začala trestné stíhaniePozor na cyklistov

Cyklistu previezli do nemocnice

Štyridsať ročný cyklista si pri páde poranil hlavu a ruky. Sanitka ho previezla do nemocnice v Michalovciach. „Pacient bol do nemocnice privezený so stredne ťažkými zraneniami. Po ošetrení bude prepustený do domácej liečby,“ informovala portál naszemplin.sk Bianka Krejčiová, hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia.

Policajti urobili obom účastníkom nehody test na alkohol. „Vodičke ani cyklistovi alkohol v dychu nezistili,“ informovala Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru Košice.

Polícia začala trestné stíhanie

Polícia zistila, že vodička viedla osobné motorové vozidlo zn. Citroën Xsara, v smere od Michaloviec na obec Vinné. Pri predchádzaní cyklistu nedodržala bočný odstup a narazila do cyklistu, po čom cyklista spadol na zem. „Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti do 42 dní. Po ukončení obhliadky miesta dopravnej nehody policajti začali trestné stíhanie a vodičku Citroënu obvinili z prečinu ublíženia na zdraví,“ spresnila Ivanová.

Pozor na cyklistov

Nehoda sa stala pri obci Trnava pri Laborci, v úseku, kde je premávka, pre opravu mosta, zúžená do dvoch jazdných pruhov. V danom úseku nie je dostatok miesta na obchádzanie ani predbiehanie cyklistov v predpísanej vzdialenosti. „Podľa novely zákona je odporúčaná minimálna vzdialenosť pri predchádzaní cyklistov 1,5 metra pri rýchlosti od 50km/h a 1 meter pri nižšej rýchlosti.„

Presné znenie zákona nájdete tu.

Mohlo by Vás zaujímať

Cestári sa púšťajú do opravy súvislých úsekov vo všetkých regiónoch kraja

Silná búrka vo vranovskom okrese napáchala škody

Čelne narazil do policajného auta

Oklamal a okradol dôverčivú ženu

Tragická nehoda v michalovskom okrese

Vladimír Bučko 26. júna 2023 26. júna 2023
Zdieľaj článok
Facebook
Predchádzajúci článok Opitá vodička havarovala so štvorročným dievčatkom
Ďalší článok Vyrúbal viac ako 70 stromov bez povolenia
Najčítanejšie
Udalosti

Poznáme najčastejšie mená pre chlapcov a dievčatá v roku 2023. Uhádli by ste?

NasZemplin.sk Od NasZemplin.sk 18. decembra 2023
IPčko otvorilo v Michalovciach klub psychologickej pomoci pre mladých. Nazvali ho CONNECT KLUB
Novinka na Tokaji. Unikátne ubytovanie v korunách stromov s wellness
Mladík, ktorý zabránil úniku utočníka na študentku vo vlaku, dostal ocenenie
Objavila ho Jadranka. Jožko Jožka zabáva ľudí už 20 rokov. Oslavovať bude aj v Michalovciach (video)
  • Kontakt
  • Pravidlá používania cookies
  • Vyhlásenie o ochrane súkromia – Zásady ochrany osobných údajov pre osoby, o ktorých zverejňujeme ich osobné údaje
  • Zásady ochrany osobných údajov
  • Akčný plán na zabezpečenie multimodálneho prístupu pri poskytovaní audiovizuálnej mediálnej služby na požiadanie

Sledujte naše sociálne siete

Copyright © www.naszemplin.sk. All rights reserved 2020 - 2024 Vydáva: ZEMPLIN MEDIA s. r. o., EV 111/23/SWP
adbanner
Zistený AdBlock
Naša stránka je stránka s podporou reklamy. Ak chcete podporiť našu stránku, pridajte ju na bielu listinu.
Okay, I'll Whitelist
Vitajte

Prihláste sa

Stratili ste heslo?