NasZemplin.sk

Informácie z regiónu Zemplín

Cestovanie školákov lacnejšie

Michalovce, 2. septembra 2022 – Cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Michalovce je lacnejšie a bezpečnejšie nielen pre žiakov základných a stredných škôl, ale aj pre ich rodičov. Vďaka zľave na cestovnom ušetrí každý držiteľ čipovej karty až desiatky eur ročne. Navyše, žiaci s čipovou kartou nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

„Na začiatku nového školského roku by mali rodičia využiť príležitosť vybaviť pre svojich školákov aj pre seba čipovú kartu ARRIVA Michalovce, pretože vďaka nej ušetria niekoľko desiatok eur ročne. Čipová karta platí na linkách mestskej autobusovej dopravy v Trebišov, na našich prímestských autobusových linkách v regióne Michaloviec, Sobraniec a Kráľovského Chlmca a v rámci Slovenska aj v autobusoch všetkých dopravcov zapojených do systému Slovenského dopravného pasu,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Michalovce Gejza Sačko.

Kúpa cestovného lístka je s čipovou kartou veľmi jednoduchá – stačí priložiť k terminálu vodiča a počkať na pípnutie. Cestovanie je tak nielen výhodnejšie, ale šetrí čas a je bezpečnejšie, pretože nie je potrebné nosiť pri sebe hotovosť.

Po vyplnení žiadosti a jej predložení na zákazníckom centre v Michalovciach, Sobranciach, Trebišove, Kráľovskom Chlmci, Sečovciach alebo Veľkých Kapušanoch je čipová karta cestujúcemu vystavená na počkanie, najneskôr však do 3 dní od podania žiadosti. Žiadosť nájdu záujemcovia na webovej stránke spoločnosti a v každom zákazníckom centre ARRIVA Michalovce.

zdroj: ARRIVA Michalovce